U posljednjem susretu 20. kola PL BiH Široki i Borac remizirali

Široki Brijeg i Borac remizirali su (2:2) u posljednjem susretu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Odlično otvaranje meča imali su gosti iz Banja Luke. Već u osmoj minuti su poveli, a pogodio je Stojan Vranješ za 0:1.

Samo šest minuta kasnije drugi gol u mreži domaćih. Kajkut je kratko dodao loptu do Milutinovića, ovaj je šutirao, a lopta se odbija od jednog igrača domaćeg tima i završava u mreži za 0:2.

Na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 0:2.

Trener domaćeg tima Toni Karačić uveo je u nastavku meča Franjića i Pervana, a Pervan već u 56. minuti postiže go.
Odigrao je dupli pas sa Ćorićem i pogodio za 1:2.

Nastavio je Široki s atacima ka golu Borca, a u 69. minutu su stigli do novog gola. Cipetić fantastično ubacuje s desne strane, a Viktor Angelov pogađa glavom za izjednačenje rezultata na 2:2.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao. Široki je još tražio penal u nadoknadi, ali ga nisu dobili.

Treba istaći da su igrači Borca Jovanović i Dujaković dobili žute kartone u prvom dijelu ovog meča i suspendovani su za derbi protiv FK Sarajevo u narednom kolu.

Read 76 times Last modified on Srijeda, 26 Februar 2020 19:02